11 Кращих Спеціалізованих Кіберспортивних Арен
11 Кращих Спеціалізованих Кіберспортивних Арен
Kate Shevchenko  •  31.03.2021

Спеціалізовані кіберспортивні арени — це локації, які спроєктовані з розрахунку, що в них будуть проводитися змагання з комп’ютерних ігор. Вони можуть використовуватися як для проведення турнірів, так і стримів битв онлайн. Крім того, в інший час такі арени є чудовим місцем для тренувань кіберспортсменів-початківців і можуть використовуватися геймерами, оскільки тут є найкраще обладнання, яке дозволить отримати максимум задоволення від улюблених ігор.

Екосистема кіберспорту з кожним роком зростає в геометричній прогресії, тому тепер недостатньо просто орендувати футбольний стадіон для проведення кіберспортивного заходу. І якщо ви думаєте, що в цьому випадку розмір має значення, це далеко не так. Вся річ у тому дивовижному досвіді, який спеціалізовані майданчики можуть надати всім, хто захоплюється змаганнями з комп’ютерних ігор. Якщо говорити про турніри, то далеко не всі стадіони, навіть найбільші, можуть задовольнити всі аспекти, які потрібні для проведення якісного кіберспортивного заходу. У творчому процесі створення ігрових сцен використовується безліч технологій, що потребує складної електропроводки та ефективної системи охолодження. Уболівальникам слід забезпечити трансляцію зі світлодіодних екранів і посадити їх у зручні крісла, це дозволить їм почуватися залученими до дійства, що відбувається навколо. Глядачам важливо бачити емоції на обличчях гравців, вони хочуть чути, як команди обговорюють стратегії, вони хочуть бути у грі — і це головне завдання, яке мають вирішувати спеціалізовані кіберспортивні арени.

Через відсутність універсальних стандартів для таких майданчиків існує велика свобода у виборі архітектури та дизайну приміщення, а також необхідних зручностей для вболівальників, гравців та організаторів. Деякі кіберспортивні майданчики це переобладнані конференц-зали або продакшн-студії, деякі це наземні споруди, а деякі це частина ігрового містечка. Щоб вирішити цю проблему, минулого року Міжнародна федерація кіберспорту оголосила про партнерство з DLA+ Architecture & Interior Design для розробки основних стандартів кіберспортивних арен, які сприятимуть створенню безпечного та ефективного середовища для змагань з комп’ютерних ігор. Це ще один крок до світового визнання кіберспорту, щоб незабаром він оцінювався так само як і баскетбол, фехтуванням та інші традиційні  види спорту.

Досі точаться суперечки про те, чи можна називати кіберспорт «справжнім спортом». У ньому не так багато фізичних дій, таких як біг та стрибки, але є інші важливі аспекти, які варто враховувати. По-перше, кілька країн уже визнали кіберспорт як змагальний вид спорту. По-друге, не всі традиційні види спорту припускають фізичну активність. Так, наприклад, у зв’язку з рішенням Міжнародного олімпійського комітету шахи визнані видом спорту, який, однак, ніколи не фігурував в олімпійській програмі. По-третє, як і шахи, кіберспорт планують включити до офіційного медального заліку Asian Games 2022. Зважаючи на дедалі більшу увагу до цієї дисципліни, це лише питання часу, коли ми побачимо змагання з кіберспорту на Олімпійських іграх.

Кожен вид спорту має свій храм. Це означає, що завжди є місце, де спортсмени отримують найбільше знань та тренуються у своїй дисципліні. Тут вони можуть спілкуватися з людьми, які розділяють ту ж пристрасть, і підвищувати свої навички, щоб конкурувати з найкращими у своїй галузі. Для футболу — це стадіони, для хокею — це ковзанки, а для кіберспорту — це спеціалізовані арени. Тож ознайоммось з першокласними кіберспортивними майданчиками по всьому світу, які вразять вас передовими технологіями та подарують фанатам захопливий досвід.

Blizzard Arena Los Angeles

Місце розташування: Бербанк, Каліфорнія

Площа: 6 875 кв.м.

Місткість: 450

Blizzard Arena була відкрита у 2017 році в Burbank Studios, де колись проходило відоме The Tonight Show NBC. Ця арена стала однією з двох глобальних кіберспортивних ігрових арен, що належать Blizzard, одна з яких знаходиться в Бербанку, а друга в Тайбеї. Хороший вибір локації для Blizzard Arena Los Angeles пов’язаний насамперед із тим, що Burbank Studios спочатку призначалися для прямих радіо- та телетрансляцій, а це чудова основа для майбутнього майданчика з прямими трансляціями кіберспортивних заходів.

Фанати отримають масу позитивних емоцій, відвідавши магазин Blizzard Gear із сувенірною продукцією команд. Сама арена обладнана центральною сценою площею 1000 кв. м, що дозволяє розмістити 450 глядачів та забезпечити перегляд змагань з різних ігор від Blizzard, серед яких Overwatch, Hearthstone, Starcraft II та багато інших. У центрі сцени встановлено світлодіодний екран шириною 13 000 пікселів, що демонструє те, що відбувається в грі, а над сценою висить величезний світлодіодний ореол, що відображає прогрес руху пейлоаду під час кожного раунду Overwatch. Уболівальники сидять лише за кілька метрів від столів гравців, і поруч із собою можуть чути, як аналітики коментують те, що відбувається. Ведучі, гості, та преса спостерігають за грою на величезному скайбоксі, щоб дозволяє краще залучитися до ігрового процесу.

У порівнянні з традиційними видами спорту, в комп’ютерних іграх все відбувається дуже швидко, тому дуже важливо встигати одночасно стежити за всіма аспектами ігрового процесу, які включають внутрішньоігрові дії, взаємодію гравців та коментарі аналітиків та ведучих. Саме тому зона підтримки Blizzard Arena, де виконується вся попередня робота, займає більшу частину арени. Диспетчерські, звукові кімнати та кімнати спостереження спільними зусиллями забезпечують яскраві враження для глядачів як у прямому ефірі, так і для тих, хто дивиться шоу в Інтернеті. А ще досить незвично бачити сучасні технології поряд із застарілим обладнанням Burbank Studios 1950-х років, дбайливо збереженим командою Blizzard для демонстрації. Поруч із переносними робочими станціями для миттєвої трансляції стримів ви знайдете аналогові лічильники для етапу 1, які використовувалися знімальною групою The Tonight Show.

Напередодні пандемії, у 2019 році, Blizzard оголосили новий розклад домашніх та виїзних матчів Overwatch League. Починаючи з 2020 року, клуби Overwatch мали облаштувати свої домашні арени для проведення матчів, а Burbank Studios разом із Blizzard Arena були придбані Warner Bros. як офісні приміщення. Фанати все ще відчувають ностальгію по арені та тому неповторному відчуттю близькості до улюблених команд, які вона давала. Залишається сподіватися, що Homestands зробить свій внесок у розвиток кіберспорту на місцевому рівні не гірше, ніж Blizzard Arena.

LoL Park Esports Stadium

Місце розташування: Сеул, Південна Корея

Площа: 5000 кв.м.

Місткість: 450 місць (арена), 100 місць (PC-bang)

LoL Park — це офіційна ігрова арена для кіберспортивних ігор League of Legends Champions Korea, основного змагання, яке дає команді-переможцю право брати участь у чемпіонаті світу з League of Legends. Ліга LCK неодноразово підтверджувала ефективність результатів гравців, які тренуються в LoL Park: її чемпіони 5 років поспіль з 2013 до 2017 року ставали чемпіонами світу з LoL, і у 2020 році знову повернули собі цей почесний титул.

LoL Park насамперед створений на честь самої гри, щоб ще більше заохотити інтерес її шанувальників у корейській спільноті. Тут фанати можуть отримати по-справжньому різнобарвні враження. Просуваючись усередину від входу, можна помітити фан-арт з улюбленими персонажами та декораціями за мотивами League of Legends. Ці зображення розташовуються всюди й навіть уздовж стін та ліфтів. Одному з найкращих у світі художників, Кім Чон Гі, було доручено створити 9-метрову фреску із зображенням чемпіонів, героїв, творців контенту та фанатів LoL. На цю роботу художник витратив 2 тижні, малюючи просто на стінах LoL Park без попереднього начерку. У пам’ятному залі також є колекційні фігурки чемпіонів LCK та їхні футболки. Якщо ви хочете щось придбати, прямо на місці проведення заходу є магазин Riot Store, де продається мерч та різні сувеніри.

Найзначнішою частиною LoL Park є центральна сцена, де ви можете зустрітися з Faker віч-на-віч. Він вважається найкращим гравцем у LoL у світі з найвищим річним доходом станом на 2019 рік. Сцена LoL Park спроєктована так, щоб мінімізувати дистанцію між аудиторією та професійними гравцями під час змагань. Тому, якщо вам пощастить, ви зможете спостерігати за екраном Faker, сидячи прямо за ним під час гри. Ті, хто сидить позаду, можуть спостерігати за тим, що відбувається на великих екранах, що ширяють над капсулою гравців.

Окрім професійних змагань, LoL Park пропонує різноманітні ігри на ПК. Так що, попри те, що це місце присвячене League of Legends, відвідувачі зможуть пограти у безліч ігор на професійних комп’ютерах. А відпочити та розслабитись у перерві можна у кафе “Bilgewater”, і хоча тут не можна купити ром, зате є непоганий вибір їжі та напоїв.

Full Sail Fortress Esports Arena

Місце розташування: Вінтер-Парк, Флорида

Площа: 1040 кв.м.

Місткість: 500

Університет Full Sail у Флориді має найбільше спеціалізоване місце для студентського кіберспорту у США. Сама школа спеціалізується на ЗМІ, мистецтві та розвагах, а також пропонує ступені в галузі ігрового дизайну та розробки. Хоча для університету Full Sail було цілком логічним рішенням мати власну кіберспортивну команду, проте створення найбільшої кіберспортивної арени серед усіх університетських міст країни стало сміливим і несподіваним кроком.

Fortress призначена для підтримки Full Sail Armada — студентської кіберспортивної команди, яка грає в 11 різних дисциплінах і налічує до 80 спортсменів. Майданчик розрахований на проведення будь-якого виду ігрових заходів, починаючи від товариських матчів у студентському містечку і закінчуючи повномасштабними змаганнями ліги, та вміщує 500 глядачів. 354 світлодіодні панелі загальною площею трохи менше ніж 10 мільйонів пікселів встановлені для забезпечення комфортного перегляду: так, бічні панелі допомагають демонструвати емоції гравців за допомогою окремих камер, тоді як центральна панель транслює внутрішньоігрові дії в режимі реального часу.

Як основне місце проведення кіберспортивних заходів, Fortress відкрита для всіх любителів ігор. Послужний список цієї арени включає благодійні стрими, презентації різних внутрішньоігрових подій, фінали чемпіонатів, а також університетські турніри, де найкращі гравці з’являлися на сцені разом зі студентами та геймерами-початківцями.

form blog form blog 2
Спробуйте SENET для вашого ігрового центру
Безкоштовна пробна версія на 7 днів без зобов'язань. Кредитна картка не потрібна.
image

HyperX Esports Arena Las Vegas

Місце розташування: Лас-Вегас, Невада

Площа: 2 800 кв.м.

Місткість: 1000

Якщо ви збираєтесь зупинитися в готелі Luxor Hotel & Casino в Лас-Вегасі, ви повинні знати, що ви не зможете пограти в ігри у своєму номері. Можливо, це було б прикро, якби не той факт, що готель пропонує зовсім інший рівень ігрового досвіду HyperX Esports Arena. Це багаторівневе багатофункціональне місце, призначене для навчання та ознайомлення людей з індустрією кіберспорту через організацію заходів світового рівня та надання передових технологій для ігрових послуг на платній основі.

Кіберспортивна арена Luxor рясніє локаціями: фоє з ПК і консолями для всіх охочих; центральна сцена для професійних змагань площею 130 кв.м зі світлодіодною стіною завширшки 15 м; кабінки, які відвідувачі можуть орендувати для стримів; а також зал старовинних відеоігор, де можна грати безкоштовно.

Для цього проекту мережа спеціалізованих кіберспортивних майданчиків Esports Arena співпрацювала з Allied Esports та Luxor, щоб додати спеціалізоване обладнання для змагальних ігор. Особливої уваги заслуговує те, що більшість арени в Лас-Вегасі була відведена під виробничі цілі, оскільки прямі трансляції та створення відео контенту стали особливо актуальними під час пандемії. Тому навіть за часів соціального дистанціювання такі місця можуть приносити прибуток від ізольованих кабінок для стриму, які можуть бути орендовані окремими особами, легко дезінфікуються та приносять користь як геймерам, так і власникам арен.

Fortress Melbourne Esports Venue

Місце розташування: Мельбурн, Австралія

Площа: 2700 кв.м.

Місткість: 1000

Хоча нижче екватора не так багато країн, але серед усіх конкурентів звання найбільшої спеціалізованої кіберспортивної арени в Південній півкулі по праву заслужила Fortress.

Fortress, що займає два поверхи торгового центру Emporium Melbourne, по праву є членом глобальної індустрії кіберспорту завдяки висувній ігровій сцені на 200 місць, вітальні LAN зі 160 ПК, ігровій зоні з консолями, відокремленим кабінкам для стримів знаменитостей кіберспорту, ретро-аркадними автоматами й спортбару з дійсно значними порціями їжі та напоїв.

Ігрова сцена призначена для аматорських та професійних турнірів, а центральний світлодіодний екран дозволяє проводити трансляції змагань. Зал LAN оснащений обладнанням Alienware, а для тих, хто не в захваті від ігор, є вибір настільних ігор. А якщо ви взагалі не любите грати в ігри, то можна чудово провести час у ресторані, який оформлений у середньовічному стилі та пропонує вишукані страви.

WePlay Esports Arena Kyiv

Місце розташування: Київ, Україна

Площа: 1000 кв.

Місткість: 160

WePlay Esports — український медіахолдинг, який займається організацією кіберспортивних заходів із 2012 року. Вони також пропонують власну турнірну платформу, інтеграцію брендів та надання прав на проведення трансляцій їхніх турнірів третім особам. А нещодавно WePlay Esports став власником спеціалізованого майданчика для проведення кіберспортивних змагань.

WePlay Esports Arena Kyiv вміщує лише 160 осіб. І, на перший погляд, це не видається значним показником. Однак в першу чергу це ідеальне місце для створення онлайн-контенту: модульне, оснащене високими технологіями, що має достатню кількість місця для команд і знімальної групи. WePlay Dragon Temple, турнір з Mortal Kombat 11, став знаковою подією, яка допомогла WePlay Esports запустити свою нову арену у грудні 2020 року. Чотирнадцять міжнародних гравців з різних континентів приїхали до Києва, щоби поборотися за призовий фонд у розмірі $60 000. Попри те, що учасники змагалися на одній сцені, майданчик був закритий для глядачів, а турнір транслювався онлайн. За даними Esports Charts, трансляція тривала 29 годин та набрала близько 11 000 глядачів.

Модульна конструкція арени дозволяє організаторам переобладнати центральну сцену для змагань 1х1 та 5х5. Вона вкрита світлодіодними панелями, які доповнюють внутрішньоігрові події динамічними візуальними ефектами. Тут є місце для гравців, ведучих, аналітиків та навіть для персонажів доповненої реальності, яких можна додати на трансляцію за допомогою магії WePlay Esports.

Компанія планує розширити свою присутність у всьому світі та оголосила про будівництво другої спеціалізованої арени в Лос-Анджелесі. Дата відкриття ще не оголошена, проте керівництво WePlay Esports раніше казало про осінь 2021 року.

Esports Arena Santa Ana

Місце розташування: Санта-Ана, Каліфорнія

Площа: 1 394 кв.м.

Місткість: 1400 осіб

Найперша спеціалізована кіберспортивна ігрова арена в США розташована в старовинному цегляному будинку в Санта-Ана, Каліфорнія. Вона відкрилася у 2015 році й з того часу розширилася до мережі ігрових закладів по всій країні, що налічує 19 точок.

Esports Arena Santa Ana має просту модульну конструкцію, що дозволяє проводити заходи різного масштабу. У типі ігор та форматі проведення немає обмежень, оскільки на арені є все необхідне для проведення як змагань наживо, так і трансляцій. Крім того, арена підходить як для професійних, так і для аматорських турнірів. Щоб диверсифікувати свої потоки доходів, Esports Arena створює власний відео контент, надає послугу оренди ігрового обладнання та здає приміщення для корпоративних або приватних заходів.

Esports Stadium Arlington

Місце розташування: Арлінгтон, Техас

Площа: 9 290 кв.м.

Місткість: 2500 осіб

Це найбільший спеціалізований кіберспортивний майданчик у Північній Америці. Те, що колись було Арлінгтонським конференц-центром, стало універсальним центром для проведення змагань з комп’ютерних ігор. Стадіон займає майже 10 000 квадратних метрів та здатний вмістити 2 500 глядачів. Усього за 6 місяців було завершено проєкт із перетворення маловикористовуваного простору Арлінгтонського конференц-центру на кіберспортивний майданчик.

Весь простір є повноцінною екосистемою для змагальних та розважальних кіберспортивних заходів. У передній частині будівлі знаходиться LAN-центр і невелика зона змагань, де проходять місцеві або аматорські турніри. Тут відвідувачі у будь-який день можуть орендувати один із 42 ПК та отримати доступ до ігрового обладнання того ж класу, що використовується професійними гравцями на центральній сцені для змагань вищої ліги. Є також аркадна зона та магазин товарів, які доступні для відвідувачів щодня. Різноманітність вражень на майданчику спрямовано на створення міцної кіберспортивної спільноти, а також забезпечує стабільний дохід навіть в умовах пандемії.

Основна сцена добре адаптується до різних цілей завдяки багатосекційному світлодіодному дисплею заввишки 15 метрів, який повністю програмується відповідно до характеру заходу, що проводиться на арені. Тому тут можна провести кіберспортивне змагання 1:1 чи 5:5, комерційну презентацію чи навіть загальноміський захід. Залежно від цілей і завдань, простір колишнього бального залу може розширитися, а екранні панелі забезпечать гідну візуальну презентацію у високій роздільній здатності.

Задня частина будівлі містить велику зону з різними локаціями, які будуть корисними для створення контенту та підготовки до змагань команд. Також є кімната для спортсменів, де можна розслабитися; імпровізована зала слави у кожній тренувальній кімнаті, де відомі кіберспортивні команди колись готувалися до своїх змагань та кімната коментаторів, де аналітики коментують гру за грою. За чутками, в аудіозалах, кімнатах для постпродакшену та диспетчерських розміщено обладнання загальною вартістю 4,5 мільйона доларів та майже 5 км кабелів. І все це для того, щоб глядачі могли повноцінно насолодитися часом, проведеним в Esports Stadium Arlington.

Тисячі підприємств довіряють SENET Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

Fusion Esports Arena

Місце розташування: Філадельфія, Пенсільванія

Площа: 5 574 кв.м.

Місткість: 3500 осіб

Професійна кіберспортивна арена Fusion Esports Arena вважається одним із найамбітніших проєктів у кіберспорті. Цей проєкт розробляється та будується з 2019 року, а його офіційне відкриття було заплановано на осінь 2021 року, але, на жаль, наразі все зупинено через пандемію.

Fusion Esports Arena має стати епіцентром індустрії кіберспорту в Північній Америці й, зокрема, в Західній півкулі. Після того, як було оголошено, що Blizzard Arena перестане бути головною ареною для проведення Overwatch League, професійна кіберспортивна команда Philadelphia Fusion, яка раніше змагалася в цій лізі, вирішила побудувати Fusion Arena як власну базу для Homestands. Майданчик охоплюватиме весь спектр можливих вражень для фанатів, починаючи від тематичних товарів, одягу та закінчуючи інтерактивними медіаповерхнями, розташованими на 550 кв. м.

Орієнтовна вартість Fusion Arena складає 50 мільйонів доларів, і до неї також будуть включені тренувальна апаратура преміумкласу, за своєю якістю аналогічна професійним тренувальним об’єктам НБА. Арена зможе вмістити 3500 осіб, де кожен матиме особисте місце з USB-портами, крім того, там будуть знаходитися приватні зали, куди надходитиме вся індивідуальна ігрова статистика в режимі реального часу.

Zhongxian Esports Stadium

Місце розташування: Чунцін, Китай

Площа: 5 574 кв.м.

Місткість: 6096 осіб

Стадіон Zhongxian Esports спочатку замислювався як місцева визначна пам’ятка міста, як одна з його найцікавіших локацій, такий підхід останніми роками стають дедалі популярнішими в Китаї. Міста, що спеціалізуються на якійсь окремій галузі або тематиці, стали частиною ладу Китаю. Вони, як правило, невеликі та розташовані в сільській місцевості. Містечко Чжунсянь поряд із Чунцином планувалося як центр кіберспорту з його спеціальним стадіоном, академією кіберспорту та інкубатором для ігрового бізнесу.

Проєкт стадіону було завершено у 2018 році, а загальний обсяг інвестицій становив понад 215 мільйонів доларів. І вперше був використаний для проведення фіналу CMEG 2017, змагання China Mobile Esports Game у 5 іграх: King of Glory, Battle of Balls, Crossfire: King Shoutout, Freestyle Basketball та Three Kingdoms Kill. Вісім світлодіодних екранів, що ширяють над подіумом для гравців, демонстрували дію для 3500 глядачів.

Зовні будівля закрита прозорою світлодіодною завісою, яка транслює гру відвідувачам за межі арени. Таким чином, загальна кількість глядачів на Zhongxian Esports Stadium може перевищити 10 000 людей.

На жаль, концепцію кіберспортивного містечка в Чжунсяні досі не реалізовано. Стадіон залишається відкритим і вже провів кілька змагань з мобільних ігор, але академію та іншу інфраструктуру ще доведеться збудувати. Деякі джерела вказують на невдалий вибір місця для міста, присвяченого кіберспорту, деякі припускають, що Чунцін знаходиться надто далеко від основних китайських ігрових центрів — Шанхаю, Ченду та Пекіна. Це може бути причиною, через яку Zhongxian Esports Town, як і раніше, залишається єдиним маловикористовуваним стадіоном.

Hangzhou Esports Town

Місце розташування: Ханчжоу, Китай

Площа: 17 000 кв.

Місткість: 600 глядачів (арена)

Хоча Чунцін поки не зміг повною мірою реалізувати свої кіберспортивні амбіції, Ханчжоу вдалося відкрити своє власне місто кіберспорту у 2018 році. Поки що відвідувачі можуть відвідувати лише спеціальну арену для ігрових змагань, але згодом місто планує розширити кількість тематичних об’єктів. Планується, що Hangzhou Esports Town включатиме ігрову академію, кілька кіберспортивних науково-дослідних центрів, тематичний парк та лікарню для гравців.

Місто Ханчжоу останнім часом отримує величезний потік інвестицій в індустрію змагальних ігор, і все завдяки тому, що у 2022 він прийматиме Азійські ігри, найперші Азійські ігри, в програму яких будуть включені змагальні ігри. Китайський уряд має намір побудувати до 14 спеціалізованих кіберспортивних майданчиків по всьому місту, першим з яких є Hangzhou Esports Town.

Його не слід плутати з кіберспортивним центром Hangzhou Downtown Esports, який був оголошений офіційним місцем азійських ігор 2022 року. LGD Arena у Ханчжоу Esports Town має своє власне призначення і стане домашньою базою для LGD Gaming, професійної команди, яка грає в Tencent League of Legends Pro League (LPL). Lianmeng Dianjing LGD Gaming Hangzhou Arena (ця повна назва місця проведення) може вмістити 600 осіб, а також оснащена 21 VIP-залами, кімнатами відпочинку для гравців та магазином з тематичними товарами, присвяченими бренду LGD.

Будьте в курсі подій з Senet
Ми будемо тримати вас в курсі всього, що відбувається у світі кіберспорту.