PC Bang: Путівник корейськими інтернет-кафе
PC Bang: Путівник корейськими інтернет-кафе
Kate Shevchenko  •  04.04.2021

Демонструючи доходи в 14,3 трильйона корейських вон у 2018 році, ігрова індустрія в Південній Кореї зберігає значну присутність вже понад 20 років. Унікальна ігрова культура перш за все була сформована так званими PC bangs, що означає «комп’ютерні кімнати» корейською. Дешеві, наповнені високоякісним обладнанням PC bangs були створені для забезпечення стабільного Інтернет-з’єднання та можливості спробувати безліч різноманітних ігор. З 1990-х до 2020 року кількість таких “комп’ютерних кімнат” у Кореї коливалася від 12 000 до майже 20 000 місць. Деякі навіть пропонують альтернативу хостелам, де люди можуть провести день в комп’ютерному кріслі за менш ніж 10 доларів за ніч. 

Що стоїть за феноменом PC bangs і як їм вдається отримувати прибуток у великих масштабах, розповімо в нашій статті нижче. 

Що таке PC bang?

PC방, або “PC bang”/”PC room” – південнокорейська назва інтернет-кафе, призначених виключно для ігор. Вони стали популярними під час економічної кризи 1997 року, яка вразила країни Південно-Східної Азії і залишила багато людей без роботи. На той час уряд Південної Кореї організував загальнонаціональне широкосмугове покриття, забезпечивши країну стабільним та швидким інтернет-зв’язком. Для тих, хто залишився без роботи і зайнявся самозайнятістю, відкриття інтернет-кафе стало відносно простим варіантом ведення бізнесу. 

Протягом короткого проміжку часу безробітні корейці використовували інтернет-кафе для моніторингу фондової біржі, іноді граючи у відеоігри, щоб згаяти час. З виходом StarCraft у 1998 році ігри почали займати більшу частину часу відвідувачів біля екранів. “Біржові зали” поступово перетворилися на місця для ігор, з того часу відомі як комп’ютерні клуби. 

Як працюють PC bangs?

Незважаючи на те, що майже в кожній сучасній корейській сім’ї є комп’ютер зі швидким інтернетом, PC bangs стали невід’ємною частиною соціального життя в Південній Кореї. Для того, щоб зрозуміти чому, слід розібратися в тому, як працює і функціонує така “комп’ютерна кімната”. 

Сучасні комп’ютерні клуби PC bangs можна побачити на вулицях великих міст і маленьких віддалених містечок. Вони відкриті для широкої публіки 24/7, хоча дітям до 16 років заборонено відвідувати їх після 22:00 до 6:00 ранку. Оскільки основною послугою є онлайн-ігри, комп’ютерні клуби зазвичай заповнені рядами комп’ютерних столів з досить хорошим ігровим обладнанням та зручними кріслами. Це відкритий простір з мінімальними перегородками між ігровими місцями, що сприяє колективному досвіду гри. Відвідувачі можуть купити час за столом за допомогою електронних кіосків на вході, отримавши чек з номером столу, за яким вони будуть сидіти. Більшість популярних ігор вже встановлені на всіх комп’ютерах, тому відвідувачеві не потрібно напружуватись з їх завантаженням та встановленням. Час перебування за столом розраховується автоматично, а після того, як ви використали сплачену суму грошей, комп’ютер самостійно вимикається. 

На відміну від інтернет-кафе на Заході, де робота в Інтернеті є переважно індивідуальною діяльністю, корейські комп’ютерні клуби розглядаються як розважальні центри для цілих груп людей. Практично з самого початку, PC bangs почали популяризувати серед відвідувачів місцеві турніри з трансляцією змагань по телебаченню на загальнонаціональному рівні. Частково загальне визнання кіберспорту як професійної індустрії та кар’єри може завдякувати створенню PC bangs та нормалізації ними гри серед корейських громадян. Це також пояснює популярність MMORPG серед корейців та їх домінування в багатокористувацьких ігрових лігах, таких як League of Legends. 

Як не дивно, продаж часу за комп’ютерними столами для ігор тут не вважається основним прибутком. Тоді як саме заробляють комп’ютерні клуби? Подібно до кінотеатрів, які в основному заробляють продажем попкорну та безалкогольних напоїв, корейські комп’ютерні клуби збільшують свій середній чек, пропонуючи клієнтам їжу та напої. Замовлення робиться з комп’ютера геймера через власне цифрове меню комп’ютерного клубу, а їжа доставляється на місце, не відволікаючи гравця від ігрового процесу. Закуски, локшина в стаканчиках, вишукані страви – широкий асортимент доступний в будь-який час доби за відносно низькими цінами. Можливість поїсти за комп’ютером стала настільки популярною, що навіть просто прийти аби поїсти в PC bang стало відомим трендом. Люди приходили в комп’ютерні клуби, щоб знімати мокпани, або включали дегустацію їжі як обов’язкову складову в оглядах, як це робив Конан О’Брайен у своєму шоу “Конан”. 

Попит на їжу в PC bang залишався високим навіть після початку пандемії. У той час як громадські заклади були змушені закрити свої двері для відвідувачів, багато з них пропонували послуги доставки їжі, щоб утримати свій бізнес на плаву та залишатися на зв’язку зі своєю аудиторією. 

form blog form blog 2
Спробуйте SENET для вашого ігрового центру
Безкоштовна пробна версія на 7 днів без зобов'язань. Кредитна картка не потрібна.
image

Скільки коштує візит до PC bang?

Беручи до уваги різні умови життя в Південній Кореї, тарифи в PC bang різняться в різних регіонах. Вони варіюються від 500 до 1500 KRW (корейських вон) за годину, до чого ж 1 000 корейських KRW за годину є найпоширенішим тарифом. 

Їжа в таких комп’ютерних клубах часто дешевша, ніж у місцевих ресторанах. Відвідувачі можуть отримати безалкогольний напій, хот-дог, локшину швидкого приготування менш ніж за 7 000 KRW. Повноцінний обід з локшини з чорних бобів коштуватиме 4 000 KRW, пельмені – 2 700 KRW, кисло-солодкий рис зі свининою – 3 500 KRW. 

З огляду на те, скільки коштує перебування та харчування в комп’ютерних клубах, дехто зазначає, що дешевше переночувати в комп’ютерному клубі, ніж у хостелі. Звичайно, там є всі необхідні зручності, а ігрове крісло настільки зручне, що може замінити ліжко. Але для тих, хто хотів би відпочити в кіберспортивному середовищі, Сеул також пропонує комп’ютерні мотелі (PC 모텔). Концепція привернула увагу користувачів доволі нещодавно, коли інтернет-клуби повинні були залишатися закритими на карантин, і зараз тестується 5-зірковими готелями, такими як Mayfield. Інші заклади, наприклад Donkey Hotel, пропонують номери з ігровими ПК за ціною від 20 000 KRW до 70 000 KRW. 

Кращі PC bangs в Сеулі

Станом на листопад 2020 року в Сеулі налічувалося до 1 800 комп’ютерних клубів. Це найбільша кількість комп’ютерних клубів, яку можна знайти в будь-якому іншому місті Південної Кореї. Серед сеульських комп’ютерних клубів ми б однозначно виділили той, що знаходиться біля станції метро Jonggak – LoL Park. 

Розташований у торговому центрі Gran Seoul Mall, LoL Park фактично є кіберспортивною ареною, побудованою компанією Riot Games для проведення основних змагань з League of Legends у Південній Кореї. Однак, LoL Park з його тематичним кафе, магазином Riot Store і комп’ютерним залом на 100 місць відкритий для відвідувачів щодня. Година ігрового процесу в їх комп’ютерному клубі коштуватиме 1 500 KRW, що робить його одним з найдорожчих комп’ютерних клубів в Кореї. Корейці рекомендують шукати місця за нижчими цінами поблизу університетських кампусів, найбільш відомими з яких є Сінчхон та Хонгде. 

Однак, шукаючи більш дешеві місця для гри, геймерам слід пам’ятати про нелегальні гральні заклади, які маскуються під звичайні комп’ютерні кімнати. Такі заклади мають схожі вивіски на вулицях, але вони значно менші, темніші, а головне – не мають онлайн-ігор на комп’ютерах. Щоб відрізнити легальні комп’ютерні клуби від нелегальних, геймери орієнтуються на зовнішній вигляд інтернет-кафе, а також шукають певні франшизи, які користуються популярністю по всій країні. Найкращі комп’ютерні заклади в Сеулі зазвичай схвалюють знаменитості, розміщуючи свої зображення на вітринах або фасадах будівель. 

Тисячі підприємств довіряють SENET Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

Як запустити PC bang?

Початківці власники комп’ютерних клубів мають кілька варіантів: відкрити заклад самостійно, купити франшизу або об’єднати кілька вже існуючих закладів в один діючий комп’ютерний клуб. Але скільки коштує запуск комп’ютерного клубу в будь-якому з цих сценаріїв? Ось коротка довідка для тих, хто цікавиться цим питанням.  

Для початку варто розглянути можливість відкриття закладу мінімум на 100 місць. Люди, як правило, приходять групами, середня тривалість відвідування становить дві з половиною години, тому, відверто кажучи, комп’ютерний клуб на 100 місць не буде вважатися занадто великим в Кореї. 

Для облаштування одного ігрового місця з сучасним ігровим обладнанням та зручними кріслами власник комп’ютерного клубу повинен витратити щонайменше 2 300 000 KRW. З них більша частина витрат припадатиме на комп’ютерну стійку – від 1 500 000 KRW, пристойний 32-дюймовий монітор коштуватиме близько 150 000 KRW, а комп’ютерне обладнання загалом обійдеться приблизно у 200 000 KRW. 

Окрім меблів та обладнання, на кожному місці повинні бути різноманітні ліцензійні ігри, а піратство не є прийнятним варіантом. Оскільки кіберспорт у Кореї є дуже популярним, було б розумно мати всі 10 найпопулярніших ігор для залучення відвідувачів. Згідно з останніми корейськими рейтингами популярності комп’ютерних ігор, топ-10 виглядає наступним чином (станом на квітень 2021 року): 

  1. League of Legends 
  2. Sudden Attack 
  3. Lost Arc 
  4. FIFA Online 4 
  5. Overwatch 
  6. PUBG 
  7. Aion 
  8. StarCraft 
  9. MapleStory 
  10. Lineage 2 

PC bangs зазвичай купують кілька десятків акаунтів на ігрових платформах або дозволяють відвідувачам використовувати свої власні. Разом з бронюванням місць, цифровим меню, управління ігровими акаунтами здійснюється за допомогою програмного забезпечення “все в одному”, наприклад, Senet. Таке програмне забезпечення необхідне для повсякденної роботи комп’ютерних залів, дозволяє відстежувати акаунти, що використовуються, швидко оновлювати ігри на всіх комп’ютерах одночасно, а також організовувати турніри серед відвідувачів з обліком їхніх результатів. Програмне забезпечення купується в комплекті з цифровими кіосками, які PC bangs встановлює на вході. Кіоски коштують близько 4 000 000 KRW кожен з щомісячною платою в розмірі 50 000 KRW на технічне обслуговування. 

Існує безліч виробників ігрового обладнання, і є багато способів зробити комп’ютерну кімнату брендовою. Придбання франшизи може бути корисним у тому сенсі, що власники франшизи слідують стандартному плану дій для відкриття нового інтернет-клубу. Завдяки своєму досвіду та запатентованим знанням, новим власникам PC bang не потрібно створювати бізнес шляхом проб і помилок. Початковий внесок для придбання франшизи від провідної корейської компанії становить від 5 000 000 KRW до 11 000 000 KRW з подальшим ліцензійним платежем 55 000 KRW за кожен комп’ютер щомісяця. 

Висновок

PC bangs – це не звичайні західні інтернет-кафе. Це спеціалізовані ігрові заклади, які користуються великою популярністю в Південній Кореї та існують там вже понад 20 років. Навіть пандемія з її карантинними заходами, схоже, не може перемогти любов корейців до PC bangs, вона воскресає у нових формах комп’ютерних готелів та доставки їжі через PC bangs. Їх популярність полягає в соціальній цінності, яку надають корейські інтернет-кафе. Доступні 24/7 майже на кожній вулиці за доступними цінами, PC bangs є важливою частиною колективного проведення часу і відпочинку. Вони також є тренувальними майданчиками для тих, хто прагне професійної кіберспортивної кар’єри, місцями, де ентузіасти ігор можуть зосередитися на формуванні навичок, не відволікаючись на сторонні речі. 

Щоб привабити відвідувачів, PC bangs повинні, принаймні, мати висококласні комп’ютери, що задовольняють технічні вимоги сучасних багатокористувацьких ігор. Для того, щоб бути прибутковими, комп’ютерні клуби повинні бути достатньо великими, щоб приймати кілька груп друзів, які грають разом, інвестувати в безпілотне обладнання та використовувати програмне забезпечення “все в одному” для управління. Тільки в цьому випадку комп’ютерний клуб може скоротити витрати на оплату праці та збільшити прибуток, зберігаючи при цьому привабливу атмосферу для геймерів. 

 

 

 

Будьте в курсі подій з Senet
Ми будемо тримати вас в курсі всього, що відбувається у світі кіберспорту.