Як перетворити відеоігри з розваги на золоту жилу? У той час як багато хто з нас усе ще сприймає цифровий світ як щось не зовсім реальне, інші вже отримують доволі значний прибуток із кіберспортивної ніші. Чи ви все ще належите до олдскулів, які вважають, що відеоігри – це тільки для гіків? Та годі, Statista стверджує, що аудиторія кіберспортсменів збільшилася з 193 мільйонів у 2019 році до 223 мільйонів у 2020 році і, як очікується, зросте ще на 70 мільйонів до 2023 року. І це ми говоримо тільки про eSports ентузіастів, тоді як випадкові глядачі додають до цих цифр кілька сотень мільйонів осіб. Ось це ринок!
Щоправда, Міжнародний олімпійський комітет усе ще обговорює, чи включати змагання з кіберспорту до списку своїх дисциплін, але факт залишається фактом: Китай, Південна Корея, Італія, Фінляндія та низка інших країн офіційно визнали його.
Однак найпопулярнішим турнірам не так вже й потрібне це визнання, щоб збирати величезні аудиторії та вражати своїх шанувальників багатомільйонними призовими фондами. Наприклад, The International 2019 здивував усіх, вручивши геймерам 34 000 000 доларів. А для довідки, найбільша аудиторія на турнірі була зібрана давним-давно – 120 000 фанатів прийшли на пляж Кваналлі в Пусані, щоб подивитися фінал StarCraft у 2005 році.
Сьогодні вже практично ніхто не організовує eSports івенти на пляжах. Вони проводяться або повністю онлайн, або через локальну мережу (LAN) і гравці збираються на спеціально обладнаних майданчиках. Поки що у світі не так багато майданчиків, побудованих спеціально під кібеоспортивні заходи, тому організатори використовують різноманітні стадіони і конференц-центри, які можна переобладнати відповідним чином.
Безумовно, якщо турнір проводиться у звичайному приміщенні, його слід грамотно переобладнати під специфіку кіберспортивних змагань, але в нас є безліч яскравих і реальних прикладів того, як це можна зробити. Нижче ви знайдете список найкращих кіберспортивних арен, розташованих за ступенем їхньої місткості, який ми склали, щоб надихнути власників комп’ютерних клубів і організаторів подібних заходів.
Цей майданчик не відрізняється великою місткістю, але він справді вирізняється з-поміж собі подібних як єдиний об’єкт у цьому списку, створений спеціально для кіберспортивних заходів. Стадіон відчинив свої двері 2018 року і відразу ж прийняв перший івент міжнародного рівня. Це був фінальний етап Esports Championship Series by FACEIT з CS:GO, де Astralis забрали більшу частину призового фонду в 750 тисяч доларів. Наступного року Astralis повернулися, щоб знову перемогти і забрати виграш у $500K. Поряд із головними змаганнями, тут проводять і більш дрібні заходи, включно з Madden NFL, Fortnite, Valorant і деякі інші турніри.